Pleťové krémy – jaký si vybrat?

parfums.cz  |  19. 3. 2013  |  Přidat komentář

V dnešní době existuje nesčetné množství pleťových krémů a hydratačních krémů - není proto zrovna lehkým úkolem vybrat si ten pravý. Podle jakých kritérií vybírat a kde začít? To vše se dočtete v následujících řádcích, kde vám poradíme, jaký typ krému bude pro vaši pleť ten pravý.

Citlivá a suchá pleť

Nejčastějším problémem v oblasti pleti bývá její nadměrná přecitlivělost, kterou většinou doprovází i dehydratace pleti. Dalo by se říci, že u dehydrované pleti začínají veškeré problémy. Sušší pleť znamená větší náchylnost k tvorbě vrásek, či tvorbě nepříjemných šupinek. A pokud je vaše pleť citlivá, může to znamenat, že ne každý kosmetický přípravek bude pro ni ten pravý. Naopak, tento typ pleti má sklony k podrážděnosti, což se může projevovat nejrůznějšími flíčky či svěděním.
K tomu, abyste zamezili nadměrnému vysychání pleti a zároveň předešli jejímu podráždění, vám nejlépe pomohou nejrůznější hydratační krémy, které jsou speciálně určené pro suchou a citlivou pleť. Je důležité, abyste se vždy ujistili, zdali je konkrétní přípravek opravdu určený pro váš typ pleti a předešli tak nechtěným problémům. Zároveň pamatujte, že vaše pleť potřebuje dostatečnou hydrataci zejména během dne, kdy na ni působí především UVA paprsky, které prostupují skrze mraky v každém roční období a způsobují to, že vaše pleť vysychá stejně rychle, jako by byla vystavena přímému slunečnímu záření. I na tento fakt je vhodné při výběru pleťového krému pamatovat.

Jak na vrásky

Jak už jsme se zmínili, tendenci k tvorbě vrásek mají především lidé se suchou pletí. I zde tedy platí, že základem úspěchu v boji proti vzniku vrásek je dostatečná hydratace. Faktem je, že vznik vrásek je ovlivněn především geneticky, a tak se některým lidem může tvorba vrásek vyhýbat poměrně dlouho. Ovšem s postupujícím věkem neunikne zejména mimickým vráskám nikdo z nás. Důvodem je především elasticita pleti, která s přibývajícím věkem postupně povoluje a dále pak výrazná mimika, která způsobuje, že vrásky se mohou vyskytnout i v mládí. Nejčastější oblasti vzniku vrásek jsou proto na čele, pod očima a kolem úst.
V boji proti vráskám tedy platí tato pravidla: dostatečná hydratace a pravidelná péče. Výrobky, které účinně bojují proti vráskám, jsou například ty, které obsahují aktivní látky magnezium a adenosin, které pleť viditelně vyhlazují. To samé platí i o přípravcích obsahující koenzym Q10, cenné kyseliny a kolagen. Doporučujeme pravidelně používat noční krémy, které jsou zaměřeny na regeneraci pleti a zároveň krémy denní, které pleť hydratují.

Mastná pleť se sklony k akné

Problémy s akné nastupují s obdobím puberty a bohužel mnohdy pokračují ještě dlouho poté. Rychle mastící se pleť má k akné největší sklony. Produkuje příliš kožního mazu, což způsobuje jak vysoký lesk pleti, tak především zvýšenou tvorbu nepříjemných pupínků. Základním pravidlem v boji proti akné je pravidelná péče o pleť, ve které hrají pleťové krémy důležitou roli.
Nejlepším řešením v oblasti pleťových krémů je pravidelně používat noční pleťové krémy. Důvodem je fakt, že především během noci mazové žlázy intenzivně produkují maz a rozšiřují póry. Je proto vhodné zaměřit se na přípravky, které tyto póry nezanáší a zároveň je stahují. Během dne pak můžete používat hydratační krém, který je speciálně určen pro pleť se sklony k akné.
Dále dbejte na to, že při používání make-upu a jiných prostředků, pomocí kterých zakrýváte na pleti nedokonalosti, často dochází k intenzivnímu zanášení pórů. Proto se snažte tomuto problému zamezit tím, že zvolíte denní zmatňující krémy určené speciálně pro problematickou pleť, které kožní maz absorbují a redukují jeho produkci.

Pleťové krémy mohou vaší pleti viditelně pomoci, ovšem je důležité vždy vybírat podle typu vaší pleti. Dále pamatujte, že nejenom pleťové krémy, ale především i to, jaký životní styl vedete (složení jídelníčku, množství pohybu, stres, únava…) má značný vliv na vaši pleť.
 

Komentáře

V diskuzi je 0 příspěvků

Okomentujte článek
Jméno:
Komentář:
Jméno:
Komentář:

Podobné příspěvky

Novinka! Liftactiv Advanced Filler od Vichy vidí vrásky jinak.

Řada Liftactiv od Vichy je známou a neúnavnou bojovnicí proti vráskám. Novinkou pro rok 2014 je přípravek proti vráskám Liftactiv Advanced Filler ...

Celý příspěvek

Vichy Liftactiv dermsource - účinný boj proti vráskám

S postupem času začínají být na naší pleti vidět známky stárnutí, které bývá způsobené vlivem únavy, stresu, nesprávné životosprávy nebo genetickými ...

Celý příspěvek